Wybierz język:

Konferencja
Endokrynologiczno-Chirurgiczna
Wrocław


14–16.11.2019

 
„Wrocław jest miastem położonym na styku trzech krajów, które historia bardzo ściśle ze sobą połączyła. Jest poniekąd 
miastem spotkania, jest miastem, które jednoczy. Tutaj w jakiś sposób spotyka się tradycja duchowa Wschodu i Zachodu.”
 
 Jan Paweł II, papież
 

Wrocław to miasto wielokulturowe, słynące z tolerancji, otwartości i gościnności. To właśnie dlatego Wrocław fascynuje i przyciąga turystów z całego świata.   

Wrocław leży nad Odrą i czterema jej dopływami, na 12 wyspach połączonych ze sobą 90 mostami i 27 kładkami. Najstarszym mostem Wrocławia jest most Piaskowy - wspominany już w XII-wiecznych źródłach. Najsłynniejszym jest most Grunwaldzki z 1913 r., a najmłodszym most Rędziński (2011), będący jednocześnie najdłuższym mostem żelbetonowym podwieszonym na jednym pylonie. 

Najstarszą częścią Wrocławia jest Ostrów Tumski - otoczony wodami Odry - dawny gród, który dał początek miastu. Najwspanialszym zabytkiem jest odbudowana po zniszczeniach wojennych gotycka Katedra św. Jana Chrzciciela oraz Kolegiata św. Krzyża. W Muzeum Archidiecezjalnym  znajduje się  słynna Księga Henrykowska z XIII-XIV w. z pierwszym zdaniem zapisanym w języku polskim.

Sercem Wrocławia, tętniącym życiem o każdej porze dnia i nocy, jest Rynek o powierzchni 3,7 ha. W centrum Rynku znajdują się Sukiennice i gmach Ratusza, należący do najwybitniejszych dzieł gotyckiej i renesansowej architektury mieszczańskiej wznoszony etapami w latach 1290- 1504 oraz na początku XVII w. Ratusz i Sukiennice otoczone są rzędami mieszczańskich kamienic. 

 

Uniwersytet Wrocławski jest najstarszą Wrocławską uczelnią założoną w 1702 r. Uniwersytet znajduje się w największym barokowym kompleksie miasta. W gmachu głównym mieści się Muzeum Uniwersytetu  Wrocławskiego z perłą dolnośląskiego baroku - Aulą Leopoldyńską, Oratorium Marianum (aula muzyczna) oraz obserwatorium astronomiczne w Wieży Matematycznej. W barokowym gmachu  dawnego klasztoru św. Macieja  od 1946 r. mieści się Zakład Narodowy im. Ossolińskich powołany przez Józefa Maksymiliana Ossolińskiego w 1817 r. we Lwowie. Chlubą zbiorów są: rękopis „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, grafiki Artura Grottgera i Rembrandta oraz denar Mieszka I. Ogród Botaniczny we Wrocławiu powstał w roku 1811 jako zakład naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego. 

 

Hala Stulecia to jedno z  największych dzieł architektury światowej XX w. Zaprojektowana przez Maxa Berga i wybudowana w 1913 r., w 2006 r. została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jej sklepienie jest 1,5 razy większe od kopuły Panteonu rzymskiego. Historię jej powstania przybliża Centrum Poznawcze – stała multimedialna wystawa. Wokół Hali Stulecia roztacza się Park Szczytnicki. Główną atrakcją Parku założonego w 1785 roku jest powstały w 1913 r. Ogród Japoński. Przy hali Stulecia, otoczona pergolą, tryska jedna z największych w Europie fontanna multimedialna z 2009 r.

 

Wrocław to miasto teatrów, muzyki i sztuki. Miasto Międzynarodowego Festiwalu „ Wratislawia Cantans”, „Przeglądu Piosenki Aktorskiej”, „Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „ Dialog”, „Letniego Festiwalu Operowego”, Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ” Nowe Horyzonty”, Wrocławskiego Festiwalu Jazzowego „ Jazz nad Odrą”  i wielu innych.

 

Panoramę miasta i okolic można podziwiać z 6 wież widokowych: wieży kościoła św. Elżbieta, północnej wieży katedry św. Jana Chrzciciela, wieży Matematyczna gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego, wieży Kościoła św. Marii Magdaleny, wieży Ratusza oraz tarasu widokowego Sky Tower.

Społeczność

Znajdź nas na serwisach społecznościowych.

 

Zadzwoń i zamów profi@wr.onet.pl
logo-Infarma


Zamknij okno